کتاب جهانگرد

هو المحیط

 

سلام

شاید خیلی از ماها کتاب‌هایی داشته باشیم تو کتابخونه شخصیمون که یک‌بار بیشتر نخوانده باشیم و الان دارن خاک می خورن. چقدر خوبه که این کتاب‌ها راکد نمونن و به حرکت در بیان و توسط افراد مختلفی خونده شوند.

سایت کتاب‌خوانی برای اینجور کتاب‌ها یه طرحی داره به اسم «کتاب جهانگرد». کتاب جهانگرد وقتی توسط یک شخصی خونده بشه دیگه تو قفسه کتابخونه نمیره تا خاک بخوره. بلکه به دست یه نفر دیگه میرسه تا اون فرد هم کتاب رو بخونه و اون فرد هم به یه نفر دیگه میده و این چرخه همینطور ادامه پیدا می کنه و توسط افراد زیادی خونده میشه.

سایت کتاب‌خوانی یه ایده جالبی که تو این زمینه داره اینه که برای هر کتاب جهانگردی یه شماره مخصوصی در نظر میگیره و اگه کسانی که این کتاب به دستشون میرسه اون شماره رو ثبت کنن (حالا یا در سایت یا از طریق پیامک) مسیر حرکت کتاب مشخص میشه. میشه فهمید مثلاً در عرض یک سال این کتاب به دست چند نفر رسیده، چند نفر اون کتاب رو خوندن، کتاب به چه شهرهایی رفته. نقشه ماهواره‌ای هم برای مسیر حرکت کتاب در نظر گرفتن که فکر می‌کنم خیلی جالب باشه.

اما نکته‌ای که هست اینه که سایت کتاب‌خوانی فقط عناوین کتاب‌های موجود در سایت خودش رو جهانگرد می کنه و اونا رو پشتیبانی می کنه؛ مثلاً شما کتاب شاهنامه رو نمی تونید جهانگرد کنید؛ چون تو سایت نیست.

من برای نیمه شعبان چند تا کتاب آشتی با امام عصر ارواحنا فداه خریده بودم برای هدیه که دو تا از اون ها اضافه اومد. این کتاب‌ها همینجوری افتاده بودن یه گوشه تا اینکه به ذهنم رسید این کتاب‌ها رو جهانگرد کنم. برای همین رفتم تو سایت کتاب‌خوانی و تو قسمت کتاب جهانگرد این دو تا کتاب رو ثبت کردم و یک برچسب بهم داد که پرینت گرفتم و چسبوندم پشت کتاب. یکی از اون کتابها رو هدیه دادم به یکی که بخونه و دومی هنوز دستمه. ان شاء الله تو هفته آینده این یکی کتاب رو هم میدم به دست شخصی که مد نظرمه.

شاید روزی این کتاب چرخید و چرخید تا رسید به دست شما. شاید هم بعد از چند سال دوباره برگشت رسید دست خودم. از کجا معلوم؟

قصد دارم دو تا کتاب «بیایید او را یاری کنیم» هم بخرم و جهانگردش کنم. ان شاء الله خدا توفیق بده تا بتونم کتاب‌های بیشتری رو جهانگرد کنم تا افراد بیشتری با معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام آشنا بشن.

 

اینم عکس کتاب‌هایی که جهانگردشون کردم:

 

 

 

اینم عکس برچسبی که پشت کتاب‌ها چسبوندم.

 


/ 6 نظر / 19 بازدید
انارک

سلام این واقعا جالبه که ممکنه دوباره برگرده پیش خودمون... آقای پازوکی برا چی چسبوندینش وسط؟؟ کل متن پشت جلد و گرفته...میدونم که اونجا نسبت به داخل کتاب دید بیشتری شاید داشته باشه...ولی نمیشد بچسبونیدش پشت جلدکتاب؟؟ منظورم توی کتابه...پشت صفحه ای که جلدشه اونم ابتدای کتاب که همه تا بازش میکنن ببینن در عوض نوشته ی پشت جلدم خوانا میمونه...؟؟

انارک

خواهش میکنم این حرفو نزنید ناراحت میشم..من فقط نظر خودمو گفتم ببخشید بازم:) راستی پست جدید گذاشتم:)

بهاره

چه ایده خوب و جالبی:) ببینم من چه کتابایی دارم شاید رفتم تو سایت و راهیشون کردم! یادم باشه یه آش پشت پا هم واسشون بپزم[نیشخند]

فریاد در سکوت

سلام چند بار اومدم سر زدم ولی نتونستم بخونم ان شالله سر فرصت میام نظر میدم[خجالت]

یلدا

سلام وبت خیلی خوب بود بیا وبم......

فاطیما

سلام خوبی؟؟؟ مطلبت خوب بود راستی توهم اگه مث من کتاب رو دوس داری ب کتابناک یه سر بزن...:-)