نشانه دوست داشتن

هوالخالق

 

وقتی به کودکی می‌گویی: «دوستت دارم»، می‌گوید: «اگر راست می‌گویی، برایم بستنی بخر!» این سخن نشان می‌دهد که بچه‌ها به خوبی می‌دانند که دوستی و عشق، علامت و نشان دارد و نشانه‌ی آن، عمل و حرکت است. ما هم اگر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را دوست داریم، باید دست به کار شویم و به دستورهای خداوند که از طریق پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم اسلام به دست ما رسیده است، عمل کنیم. وجود نازنین آن حضرت هم فرموده است:‌«فلیعمل کل اثر منکم بما یقرب به من محبتنا و یتجنب مایه فیه  من کراهتنا و سخطنا؛ (احتجاج، ج9، ص323) پس هر یک از شما باید کاری کند که وی را به محبت و دوستی ما نزدیک سازد و از آنچه خوشایند ما نیست و باعث کراهت و خشم ماست، دور شود». اگر منتظر او هستی، باید عملی انجام دهی؛ چرا که انتظار فرج، خود، عمل و بلکه افضل اعمال است: «أفضل الأعمال انتظار الفرج». (بحارالانوار، ج52، ص140)

امام صادق علیه السلام فرمود: «من سر أن یکون من أصحاب القائم فلینتظر و لیعمل بالورع و محاسن الأخلاق و هو منتظر؛ هر کس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، انتظار او را بکشد و تقوا پیشه کند و به محاسن اخلاق، پای بند باشد که در این حالت، او منتظر (واقعی) است.»

هنگام تلاش و تحرک، همین حالاست. قرآن به صراحت می‌گوید: «کسانی که پیش از پیروزی، انفاق و جهاد می‌کنند، با کسانی که پس از پیروزی، جهاد و انفاق می‌کنند، برابر نخواهند بود؛ بلکه فضیلت گروه اول، بیشتر از گروه دوم است: «أُوْلَئکَ أَعْظَمُ دَرَجَةً مِّنَ الَّذِینَ أَنفَقُواْ مِن بَعْدُ وَ قَتَلُواْ  وَ کلاًُّ وَعَدَ اللَّهُ الحُْسْنىَ‏  وَ اللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرٌ (حدید/10). امروز – که روزگار پیش از ظهور است – هنگام حرکت، کار و اقدام و قیام است. بیداری امروز، هنر است و ارزش دارد؛ وگرنه در فردای روزگار – که ایام با برکت ظهور است – همه، اهل حرکت و تلاش‌اند. بیداری پیش از آفتاب، ارزشمند است و الّا با آمدن آفتاب، همه بیدار می‌شوند.

 

منبع: امان (دوماهنامه معارف و فرهنگ مهدوی)/ شماره 30/ خرداد و تیر 1390/ صفحه 61

/ 6 نظر / 13 بازدید
یک مشت یاس

کاملا درسته و موافقم... *خدای مهربون خودت کمکمون کن که بتونیم تو راهی که تو دوس داری و به وسیله ی ائمه ی عزیزمون برامون بهش روشنایی بخشیدی قدم برداریم...* # و مولای عزیزم........ امام زمانم ......هیچ وقت نگاهت و از قلب و اندیشه ی ما برندار که ما به لطف نگاه تو جان می گیریم........# اَللّهم عَجّل لِولیّک الفَرَج و العافیه و النَّصر...... عید همگی پیشاپیش مبارک:))

مطهره

سلام عیدتون مبارک و از طرفی سالروز ارتحال امام خوبی ها رو بهتون تسلیت می گم. ممنون که بهم سرزدین . شرمنده کردین . عذر میخام من ای نروزا بشدت درگیر برنامه ریزی هستم . امیدورام دوباره بتونم به وب برگردم خیلی واسم دعا کنید. در پناه حق باشید.

یک مشت یاس

واقعا:))؟؟؟؟؟؟ بگین حتما مبارکتون باشه ان شاءالله:)

بهاره

سلام آقا امین عیدتون مبارک باشه ان شاا... که آقا ازمون راضی باشه مخصوصا از شما که براش تلاش می کنین امیدوارم اعمالتون قبول حق و امام زمانمون باشه[لبخند][گل] می دونید اطاعت از دستوراتشون نیاز به یه ایمان قلبی داره وقتی اون ایمان و کشش وجود نداشته باشه مسلما ادم هیچ تلاشی نمی تونه بکنه...بیاد کاری کرد اون ایمانه بوجود بیاد...

بهاره

راستی آقا امین فعلا بیخیال بلاگفا شدیم و کوچ کردم به آوابلاگ خوشحال میشم تشریف بیارید:) http://pasokhnapazir.avablog.ir/

قائم

قشنگ بود استفاده کرم