جشن سال نو میلادی

مرگ ۳۵ چینی در جشن سال نو

 

مقامات شانگهای چین صبح امروز پنجشنبه اعلام کردند دست کم ۳۵ نفر به علت ازدحام جمعیت هنگام جشن‌های آغاز سال نو میلادی در یکی از محلات این شهر جان باختند و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند.


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رسمی چین، حادثه زمانی روی داد که برگه‌هایی شبیه دلار از پنجره طبقه سوم ساختمانی پخش شد و جمعیت حاضر با عجله خواستند آنها را جمع آوری کنند.  

طبق بیانیه مقامات محلی شانگهای این حادثه ناگوار پیش از نیمه شب 31 دسامبر و هنگامی روی داد که جمعیت کثیری برای برگزاری جشن سال نو میلادی در محله بوند Bund اجتماع کرده بودند.

این بیانیه تصریح کرد تحقیقات برای روشن شدن علت این حادثه آغاز شده است و مقامات شهر خواستار همه تلاش‌های ممکن برای درمان زخمیان این حادثه شده‌اند که حال 14 نفر آنها وخیم گزارش شده است.

محله بوند شانگهای به علت سبک معماری مربوط به زمان قبل از انقلاب چین معروف است و در منطقه قدیمی مالی و تجاری  این بندر قرار دارد. در حال حاضر این محله که در امتداد رودخانه هوئانگپو است از اماکن گردشگری است و رستورانها و فروشگاههای مجللی دارد.

 

منبع: http://www.iribnews.ir به تاریخ 7:14 ق.ظ   1393/10/11

/ 5 نظر / 9 بازدید
دنیای من

خب بشینید تو خونه هاتون، هروقت سال تحویل شد برید دیدبازدید خونه اقوام :) دروغ میگم؟ بگید دروغه:) خوش به حال خودمون، میریم خونه اقوام با کلی عزت و احترام از صابخونه عیدیمون رو میگیریم :)

سمیرا

حالا میگم چ اشکالی داره تو خیابوناشون جا نیس واسه سوزن انداختن تو روزای معمولی یکم تعداد کمتر شه برا خودشون بهتره[چشمک]

sky

خخخخخخخچ مشکل دارن باید بیان عید دیدنی رو از ایرانی ها یاد بگیرن

sky

میرن عایا؟؟؟؟؟

آسمان

سلام برادرم.خونه جدید مبارک.